Ημερομηνίες Δήλωσης Συγγραμάτων

Οι δηλώσεις των συγγραμμάτων από τους φοιτητές στο ηλεκτρονικό σύστημα ΕΥΔΟΞΟΣ για το χειμερινό εξάμηνο θα ξεκινήσουν την Τετάρτη 2 Νοεμβρίου 2016 και θα ολοκληρωθούν την Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου 2016. Η διανομή των συγγραμμάτων στα βιβλιοπωλεία για το χειμερινό εξάμηνο θα ξεκινήσει τηνΤετάρτη 2 Νοεμβρίου 2016 και θα ολοκληρωθεί την Παρασκευή 13 Ιανουαρίου 2017.

Υπενθυμίζεται ότι οι φοιτητές υποχρεούνται να παραλάβουν συγγράμματα μόνο για τα μαθήματα εκείνα τα οποία έχουν συμπεριλάβει κατά το τρέχον εξάμηνο στη δήλωση μαθημάτων τους.

Επισημαίνεται ότι βάσει της ισχύουσας νομοθεσίας τόσο οι φοιτητές που έχουν υπερβεί τα ν+2 έτη σπουδών, όσο και αυτοί που είναι ήδη κάτοχοι πτυχίου Πανεπιστημίου ή ΤΕΙ, δε δικαιούνται δωρεάν διδακτικά συγγράμματα.